Kalite Kontrol

HASSAS ÖLÇÜMLEME ve KALİTE KONTROL

Çağdaş Kalıp Makine Sanayi olarak en temel prensibimiz tek seferde doğru ve kaliteli ürünler üretmektir. Siparişlerimizin üretimine geçmeden önce yapılması gereken tüm kalite prosedürlerimizi gözden geçirdikten sonra talaşlı imalat aşamasına geçmekteyiz.

Hassas ölçümleme ve kalite kontrol aşamalarımız şöyle;

1- ÜRÜN GİRİŞİ KALİTE KONTROLÜ

İmalatta kullanılacak olan malzemelerin kalitesi tedarikçi firmalardan temin edilen sertifikaların doğruluğuna güvenilerek kontrol edilir. Bu doğrultuda giriş kalite kontrolünü ham madde kalitesinin tespit edilmesi, üretimde kullanılacak olan kesici takımların belirlenmesi ve üretim sonrasında montaj malzemelerinin eksiksiz olması dahilinde gerçekleştiririz.

Hammadde kalite muayenesi sertifika örneği

2- ÜRETİM AŞAMASI ARA KONTROLLER

Talaşlı imalat yapılarak üretilecek parçaların işleme aşamasında ara kontroller uygularız. Bunlar sırasıyla; talaşlı imalat işlem sırası kontrolü, kesici takım aşınma kontrolü, iş parçasına kaba ölçümleme kontrolü, yüzey pürüzlülük kontrolü, tolerans kontrolü ve işlemler sonucunda hassas ölçümleme kontrolü. Eğer parçaya ısıl işlem uygulanarak sertlik verildiyse istenilen sertliğin kontrolü ve taşlama işlemi sonrasında yüzey pürüzlülüğü ile hassas ölçünün sağlanıp sağlanmadığı da kontrol edilmektedir.

3- SON KONTROL

Talaşlı imalat yapılarak üretilen tüm parçalar, müşteriye teslim edilmeden önce teknik çizimler ve her parça için belirlediğimiz son kontrol kurallarına göre dijital ölçümleme ekipmanları kullanılarak titizlikle hassas kontrolden geçirilir. Belirlediğimiz kriterleri sağlayan parçalar son kalite kontrolü onayından sonra teslim edilmek üzere müşteriye teslim edilir.